Rzeka Łyna

Spływy kajakowe

ŁYNA – rzeka północno-wschodniej Polski i Rosji, lewy dopływ Pregoły. Łyna przepływa przez szereg jezior rynnowych (Brzeźno Duże, Kiernoz Mały, Kiernoz Wielki, Jezioro Łańskie, Ustrych), wśród których największym i najgłębszym jest Jezioro Łańskie. Łyna kilkakrotnie zmienia swój kierunek, przecina kilka ciągów moren czołowych, co wpływa na różnorodny charakter poszczególnych odcinków doliny.

W górnym biegu rzeka przepływa przez Rezerwat przyrody Las Warmiński.  

Brzeźno ŁYŃSKIE – w górę źródeł Łyny – Brzeźno Łyńskie

Typ: Spływ kajakowy
Długość: 5 km
Czas trwania: 2-3 godziny
Trudność: łatwy

Bardzo łatwy spływ, właściwie piękny spacer leniwie płynącym nurtem w otoczeniu wspaniałej przyrody i roślinności rzeki, żadnej monotonni, krajobrazy się zmieniają, po przepłynięciu 0,5 km dopływamy do jeziora Morze, z którego szukamy ujścia do jeziora Brzeźno Duże i właściwie kierując się intuicją przepływamy przez następne jeziora Brzeźno Małe i Krzyż. Dalsze próby płynięcia w górę rzeki są właściwie niemożliwe, dlatego tutaj zawracamy i kierujemy się w stronę Brzeźna Łyńskiego, polecam trasę początkującym kajakarzom, rodzinom z dziećmi. Na trasie brak obiektów komercyjnych.

Cena: 50 PLN/ kajak 2 os.

realizujemy zamówienie przy rezerwacji 4 kajaków

Warmia i Mazury

Warmińsko – mazurskie uważane jest za jeden z najpiękniejszych regionów Polski

Oprócz wody bogactwem są lasy z licznymi parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody. Aby dotrzeć do serca tego bogactwa należy zostawić samochód na parkingu i odpłynąć. Proponujemy odpłynąć bezpiecznie kajakiem z naszej wypożyczalni. Natura Sport to nie tylko spływy kajakowe na Warmii. To również wspaniałe wycieczki rowerowe pięknymi leśnymi trasami w okolicach Swaderek.

Dokonaj rezerwacji już teraz!

Zarezerwuj termin i ciesz się przygodą

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.