Wędkarstwo

Wynajem łodzi na wędkowanie

Wędkowanie z łodzi na łowiskach specjalnych. Jeziorze Pawlik (Poplusz Mały), jeziorze Świętym i na jeziorze Wysokim.

Swaderki – Tu są ryby!

Swaderki na Warmii to mała wioska otoczona jeziorami i lasami, przez którą przepływa rzeka Marózka. Dwa z pobliskich jezior należą do najczystszych w województwie (Łańskie i Maróz). Dziewicza przyroda, dzika natura, cisza i spokój. I są ryby!!! To mit, że ich tu nie ma. Co roku zarybiane są jeziora i rzeki narybkiem wyhodowanym w Gospodarstwie Rybackim w Swaderkach. Niezwykła przygoda, mnóstwo małych śródleśnych jeziorek, piękne łowiska specjalne i nie ma ludzi – tylko TY i NATURA.

Oferta przeznaczona jest dla wędkarzy chcących łowić z łodzi. Aby połów był bardziej satysfakcjonujący oferujemy wypożyczenie wędkarskiej łodzi wiosłowej bez silnika lub z silnikiem i akumulatorem.

Wszelkie informacje na temat możliwości wędkowania oraz zakupu zezwoleń znajdą Państwo na stronie Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki www.szwaderki.pl

Jezioro Wysokie

Jezioro to ma malownicze położenie w rozległych lasach pomiędzy wioskami Świerkocin i Swaderki. Dojazd prowadzi od strony Olsztynka drogą Mierki — Kołatek — Świerkocin. Powierzchnia wynosi 25,2 ha, maksymalna głębokość — 7,3 m, średnia — 4 m, długość linii brzegowej — 2 800 m. Brzegi są wysokie, miejscami strome, ławica piaszczysto-mulista i dno muliste. W wodach jeziora występują sandacze, szczupaki, węgorze, leszcze i tołpygi. Jezioro to jest specjalnym łowiskiem, na którym obowiązują podwyższone opłaty za wędkowanie.

Jezioro Pawlik

Leży w sąsiedztwie wioski Swaderki, na północnym jej krańcu. Wysokie obrzeża jeziora w większości są otoczone lasami, tylko niskie krańce południowe sąsiadują z polami i łąkami. Powierzchnia wynosi 15,65 ha, maksymalna głębokość -3,5 m, średnia – 1,8 m. Południowym krańcem jeziora przepływa rzeka Marózka, która następnie przez lasy podąża do Jeziora Świętego. Akwen jest zarośnięty trzciną i pałką, ma też muliste dno; stanowi specjalne łowisko wędkarskie, gdzie można łowić za podwyższoną opłatą. Występują w nim między innymi szczupaki, liny, okonie i płocie.

Jezioro Święte

Śródleśne malownicze jezioro. Linia brzegowa dosyć rozwinięta. Roślinność wynurzona skąpa, wokół wyspy i wzdłuż linii brzegowej tworzy małe rzadko rozsiane kępy. Ławica przybrzeżna piaszczysta, dno piaszczyste, twarde, miejscami kamieniste. Powierzchnia wynosi 54 ha, maksymalna głębokość 40,8 m, średnia 6,8 m. Jezioro leży na biegu rzeki Marózki, która wpływa u krańców północnych. Występują w nim między innymi: szczupak, leszcz, lin, okoń, sieja, węgorz.

Warmia i Mazury

Warmińsko – mazurskie uważane jest za jeden z najpiękniejszych regionów Polski

Oprócz wody bogactwem są lasy z licznymi parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody. Aby dotrzeć do serca tego bogactwa należy zostawić samochód na parkingu i odpłynąć. Proponujemy odpłynąć bezpiecznie kajakiem z naszej wypożyczalni. Natura Sport to nie tylko spływy kajakowe na Warmii. To również wspaniałe wycieczki rowerowe pięknymi leśnymi trasami w okolicach Swaderek.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.